Start kariery » Opinie o firmach » Castorama – czy warto tam pracować?
Opinie o firmach Praca

Castorama – czy warto tam pracować?

"Białystok Castorama" by Henryk Borawski - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg#/media/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg

Castorama to największa i jedna z najpopularniejszych w Polsce sieć hipermarketów z asortymentem „zrób to sam”. Sklepy z charakterystycznym żółtym napisem na niebieskim tle znaleźć można w 54 miastach w całym kraju i około 800 w Europie i Azji.  Czy warto pracować w Castoramie? Opinie o pracy w Castoramie. Zarobki w Castoramie.

Historia Castoramy

Castorama pojawia się w 1969 r., kiedy to Christian Dubois otworzył swój pierwszy wielkopowierzchniowy sklep dla majsterkowiczów w Englos we Franci. Pod koniec lat osiemdziesiątych, firma miała już 80 sklepów w swojej ojczyźnie i zaczęła ekspansję poza jej granice. Do Polski zawędrowała w 1997 r. Obecnie zatrudnia około 12 tysięcy pracowników w 11 krajach.

Zarobki w Castoramie

Zarobki w Castoramie są mniej więcej na poziomie zarobków w innych tego rodzaju sklepach.

  • Na najniższych stanowiskach (kasjerzy) pracownicy mogą liczyć na nieco więcej niż najniższa krajowa plus premie.
  • Doradcy około 2.5 tysiąca brutto.
  • Asystenci kierowników około 3 tysiące na rękę, kierownicy około 4,5 tysiąca brutto.
  • Magazynierzy dostają średnio 13 zł na godzinę.

W firmie obowiązują także 13 i 14 pensje. Pracownicy mogą liczyć też na wiele dodatków jak: dofinansowanie wczasów, karnety sportowe, bilety na koncerty, do kin, usługi dla dzieci itd. Jak widać oprócz gołych zarobków firma oferuje atrakcyjne system benefitów.

Opinie o zarobkach i dodatkach w Castoramie dużo pisze jeden z forumowiczów o nicku „Mexican”:

„Pracuję w Castoramie 2 lata na stanowisko Doradca Handlowy… Na sam początek dostałem 2200 złotych brutto. Po pierwszych 3 miesiącach podwyżka 200 złotych brutto. Po kolejnym przepracowanym roku kolejna podwyżka w wysokości 200 złotych. Tak Więc w tym momencie moja stawka to 2600 brutto plus za każdą przepracowaną niedzielę 150 złotych. Niedziele są z reguły dwie w miesiącu.

Ponadto w roku są dwie premie zwane 13 i 14 wypłatą. w wysokości pełnej pensji bez dodatków. Zaplecze socjalne bardzo bogate: liczne bale i zabawy dla pracowników ich rodzin i dzieci, dofinansowania do wakacji, prezenty dla dzieci, bilety do kina, zaproszenia na kręgle itp atrakcje. Zniżki na basen, sztuki walki, spa i masę innych umilaczy czasu wolnego. Kierownik zależy od długości zatrudnienia i ocenienia go przez przełożonego 4000-5000 złotych na rękę a mają i więcej”.

Opinie o pracy w Castoramie

Jeden z byłych pracowników na forum pisze następującą opinię:

Praca dość przyjemna lecz nie raz byli klienci byli upierdliwi firma ma dobre zaplecze socjalne do tego dochodziły dwie dodatkowe pensje w roku o firmie nie mogę się źle wypowiedzieć gdyż jest to dobra firma lecz kadra kierownicza doceniała ludzi finansowo za staż pracy a nie za prace jaka się wykonywało”

Inny dodaje:

„Osoby pracujące kilka lat, szczególnie na stanowiskach kierowniczych z pewnością potwierdzą, że w Castoramie można nauczyć się prawdziwego handlu „dopiętego na ostatni guzik” i efektywnego zarządzania. „

O sklepie

Sklep Castorama to market budowlany, oferujący ogromną bazę produktów i rozwiązań budowlanych i wykończeniowych. Market oferuje bardzo atrakcyjne ceny i szeroki asortyment. Opinie klientów na temat sklepu Castorama są z reguły bardzo dobre. Sieć posiada kilkadziesiąt sklepów w całej Polsce: Bielany Wrocławskie, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chorzów, Cieszyn, Częstochowa, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Osowa, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków Pilotów, Kraków Podgórze, Kraków Zakopianka, Legnica, Lubin, Łódź Piekarnia, Łódź Widzew, Łódź Zgierska, Nowy Targ, Opole, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Przemyśl, Racibórz, Rumia , Rzeszów, Skierniewice, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin Ku Słońcu, Szczecin Południowa, Szczecin Struga, Tarnowskie Góry, Wałbrzych, Warszawa Targówek, Warszawa Włochy, Wrocław Graniczna, Wrocław Korona, Zamość, Zgorzelec, Zielona Góra, Żory.

Jak jest Twoja opinia o Castoramie? Ile wynoszą zarobki i benefity socjalne? Podziel się z innymi w komentarzu:

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz