Start kariery » Biznes » Outsourcing księgowości – sprawdź dlaczego warto zlecić księgowość ekspertom
Biznes

Outsourcing księgowości – sprawdź dlaczego warto zlecić księgowość ekspertom

Outsourcing księgowości to usługi świadczone przez wykwalifikowane biuro rachunkowe, dzięki którym firma zyskuje wiele różnych korzyści. Na czym dokładnie polega? Dlaczego warto zlecić księgowość ekspertom? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości to jak wspomniano we wstępie usługi świadczone przez wykwalifikowane i doświadczone biura rachunkowe. W praktyce rozwiązanie polega na zlecaniu przez firmę długoterminowej obsługi księgowej podmiotowi zewnętrznemu, co ma na celu osiągnięcie wielopoziomowych korzyści biznesowych. Istotne w tym przypadku jest także to, że zakres usług świadczonych w ramach outsourcingu księgowości może być ustalony indywidualnie pomiędzy przedsiębiorcą, a biurem rachunkowym. W efekcie zlecając na zewnątrz księgowość w Gdańsku można nie tylko uzyskać obsługę na najwyższym poziomie, ale również skorzystać z oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb firmy oraz specyfiki jej działalności.

Dlaczego warto zlecić księgowość ekspertom?

Skorzystanie z outsourcingu księgowości, czyli powierzenie obsługi księgowej ekspertom to działanie, które jak już wspomniano przynosi firmie wiele różnych korzyści. Jakich? Najbardziej oczywista jest możliwość uzyskania realnych oszczędności, ponieważ skorzystanie z outsourcingu jest z reguły tańsze niż utrzymywanie własnego działu księgowego w firmie. W tym drugim przypadku należy bowiem nie tylko zagwarantować odpowiednie wynagrodzenia dla specjalistów, ale również wyposażyć ich stanowiska pracy, co mogłoby być naprawdę kosztowne. Niewątpliwą zaletą jest także możliwość korzystania z ogromnej wiedzy i doświadczenia ekspertów zatrudnianych przez zewnętrzne biuro rachunkowe. Z reguły są to najlepsi specjaliści w danej branży, a korzystne dla przedsiębiorcy jest także to, że mogą oni ze sobą współpracować i wymieniać się doświadczeniami. Co jeszcze przemawia za tym, by powierzyć księgowość zewnętrznym ekspertom? Przede wszystkim fakt, że jest rozwiązuje to problemy z rekrutacją specjalistów, z którymi zmaga się wiele firm. Warto bowiem mieć świadomość, że prawdziwi eksperci zdecydowanie chętniej podejmą zatrudnienie w biurze księgowym obsługującym duże firmy niż w małym przedsiębiorstwie, gdzie ich możliwości rozwoju będą znacznie ograniczone.

Co może obejmować outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości zgodnie z tym co napisano w pierwszym akapicie może obejmować dowolny zakres usług, co pozwala dopasować ofertę do potrzeb danej firmy. W zależności od jej rozmiaru oraz profilu działalności w księgowość zlecana na zewnątrz może obejmować:

  • prowadzenie bieżącej księgowości;
  • doradztwo rachunkowe;
  • usługi rachunkowe i obieg dokumentów;
  • administrację kadrowo – płacową;
  • opiekę nad procesami controllingu;
  • reprezentację klientów przed instytucjami państwowymi;
  • analizę i doradztwo finansowe.

Podsumowując należy stwierdzić, że z outsourcingu księgowości warto skorzystać ze względu na korzyści osiągane dzięki zlecenie usług na zewnątrz. Co istotne, ich zakres może różnić się w zależności od potrzeb danej firmy.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz