Start kariery » Biznes » Szkolenie z negocjacji – jak i gdzie doskonalić umiejętności negocjacyjne w handlu?
Biznes

Szkolenie z negocjacji – jak i gdzie doskonalić umiejętności negocjacyjne w handlu?

Jesteś handlowcem lub osobą odpowiedzialną za zakupy w firmie? Prowadzisz firmę i chcesz mieć pełną kontrolę nad warunkami zawieranych przez nią umów? A może chcesz rozpocząć swoją karierę w zawodzie, gdzie negocjacje będą jednym z kluczowych obowiązków? Niezależnie od motywacji, szkolenie z negocjacji pomoże Ci rozwinąć umiejętności niezbędne zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Spotkaj się z praktykami na jednym ze szkoleń Academy of Business i dowiedz się jak zdobyć przewagę nad trudnym partnerem w negocjacjach.

Negocjacje kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie

Negocjacje handlowe między przedstawicielami dwóch przedsiębiorstw są niezwykle trudne. Dlaczego? W imieniu każdej ze stron udział biorą w nich profesjonaliści, którzy posiadają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie zawodowe z dziesiątek lub setek podobnych spotkań. Pewność siebie, asertywność i opanowanie mogą okazać się niewystarczające do zawarcia korzystnej z punktu widzenia finansów umowy. Trzeba być zawsze o jeden krok przed rozmówcą, a do tego niezbędny jest ciągły rozwój i pobieranie lekcji od najlepszych.

Szkolenia z negocjacji skrojone na miarę

Na wysoki poziom umiejętności negocjacyjnych wpływa szereg czynników, z których każdy może być przedmiotem indywidualnego szkolenia. Mistrzostwo w wyłącznie jednym z nich nie daje stuprocentowej pewności osiągnięcia zamierzonego rezultatu, dlatego ważne jest nieustanne i kompleksowe doskonalenie swoich atutów oraz niwelowanie braków. W Academy of Business dostępna jest pełna gama szkoleń, obejmuje następującą tematykę:

  • Przygotowanie do negocjacji – nawet największy talent i doświadczenie nie wystarczą, gdy do negocjacji zakupowych podchodzi się bez dokładnego przygotowania, w którym znalazło się miejsce na ułożenie planu A, B, jak i C.
  • Negocjacje online – wymuszone podczas pandemii COVID-19 spotkania online na stałe zagoszczą w przyszłości negocjacji handlowych. To oszczędność czasu, ale również konieczność zmiany taktyki i dostosowania nowej wiedzy do nowego otoczenia w biznesie.
  • Trudne sytuacje w negocjacjach – negocjacje handlowe z założenia nie są proste, ale bywają sytuacje zdecydowanie trudniejsze od innych. Sprawny negocjator musi być na nie przygotowany i nie bać się dużych wyzwań.
  • Siła w negocjacjach handlowych – negocjacje to w dużej mierze umiejętność chłodnej oceny argumentów, pozycji stron rozmowy, jak i wagi własnych argumentów. Doskonały negocjator wie jak i kiedy przejść do ofensywy, a także jak obronić się przed kontrargumentem.

Szkolenia z negocjacji w Academy of Business to wymierne korzyści

Trening, trening i jeszcze raz trening. Choć wiedza teoretyczna jest niezwykle ważna w przypadku każdej rozwijanej umiejętności, to dopiero podczas zajęć praktycznych i treningu wszystko poddawane jest właściwej weryfikacji. Eksperci współpracujący z Academy of Business to praktycy, którzy doskonale wiedzą jak ocenić umiejętności praktyczne i w jaki sposób zaadresować do każdego uczestnika szkolenia konkretne porady i wskazówki, które pozwolą mu na szybkie rozwinięcie umiejętności. Czym jeszcze charakteryzują się spotkania?

  • Krótka forma – na każde ze spotkań przewidziano 3 godziny wypełnione wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Nie ma zatem wymówek, że brakuje czasu na zdobywanie dodatkowych umiejętności.
  • Uwzględnienie potrzeb uczestników szkolenia – zakres merytoryczny każdorazowo dostosowany jest do odbiorców. Każdy z uczestników zdobędzie umiejętności, na jakich mu zależy.
  • Indywidualne podejście – wszyscy uczestnicy będą oceniani indywidualnie, zarówno przez trenerów jak i pozostałych osób biorących udział w szkoleniu. Pozwoli to na kompleksowe zidentyfikowanie i usunięcie błędów w dotychczasowej praktyce.

Zapisz się na lekcję negocjacji z prawdziwego zdarzenia

Chcesz być lepszym negocjatorem? Zapisz się na szkolenie z negocjacji i poszerz arsenał swoich atutów w kolejnych rozmowach biznesowych. Zaplanowane na grudzień, styczeń i luty spotkania będą odbywać się w formie on-line, dzięki czemu nie musisz organizować i poświęcać czasu na dojazd.

Odpowiadasz za zespół negocjacyjny w swojej firmie lub instytucji? Zapytaj koordynatora o możliwość zorganizowania indywidualnego szkolenia dla pracowników.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz