Start kariery » Pozostałe » Jak skutecznie wykorzystać biznesowe bazy danych?
Pozostałe

Jak skutecznie wykorzystać biznesowe bazy danych?

Odpowiedź na pytanie „Jak skutecznie wykorzystać biznesowe bazy danych?” jest rzecz jasna dość zawiłą, bo bazy mogą obrazować dane różnego rodzaju. Wiele znaczy też i to, że bazę danych tworzy się na zlecenie i nie zawsze jest to baza danych obrazująca każde zagadnienie, a firmy płacą też osobom tworzącym dane za manipulowanie informacjami.

Czy bazy danych zawsze ukazują prawdę?

Wiadomo nie od dziś, że bazy danych łączące się z wykresami mogą lekko naginać pewne zasady, czyli te słupki na wykresach mogą obrazować dane tylko od pewnego poziomu w górę, po to by pewne różnice były bardziej znaczącymi.

Taka manipulacja wizualna czasami uchodzi firmom na sucho, bo przedstawiciel innej firmy zwiedziony wykresami wybiera ich ofertę. Ten proceder będzie trwał, choć na chwilę obecną znacznie częściej jest demaskowany, bo umowy między firmami zawierane są po tej szerszej analizie wielu baz danych, które tworzą eksperci teoretycznie niezależni.

Rzecz jasna nie każdy z tych ekspertów jest tym w pełni niezależnym, czyli zazwyczaj ta manipulacja danymi w pełni nie znika, bo ludzie chcą tworzyć bazy danych, na których się zarabia i to znaczne sumy pieniędzy. Dlatego to przekłamywanie pewnych danych będzie chyba zawsze istniało.

Inne wzmianki o biznesowych bazach danych

Biznesowa baza danych firmy często dotyczy konkretnej branży, czyli niezawodności części do popularnych modeli aut użytkowych. Dobre jakościowo zamienniki tych części kupują hurtownie, a następnie te części sprzedają innym sklepom i mechanikom samochodowym.

Natomiast o samym zakupie mogą zadecydować dane o niezawodności, które często mają postać wykresów i co równie istotne tworzy się je na zlecenie producenta danych zamienników. Tak tworzy się przynajmniej część baz danych, a te inne tworzone przez ekspertów teoretycznie niezależnych pokazują dane niezmanipulowane i to właśnie na nich bazują ludzie, którzy chcą zakupić części w znacznych ilościach, po to, by nimi dalej handlować.

Teraz trafienie na zamienniki lepszego rodzaju udaje się o wiele częściej, bo pewne bazy danych są tworzone na blogach i tworzy je osoba niepowiązana w żaden sposób z producentem tego typu części.

Bazy danych dotyczące przedsiębiorstw usługowych

W świecie obecnym wielkie bazy danych obejmujące wiele przedsiębiorstw usługowych to norma, a tworzą je klienci, którzy w internecie wypisują komentarze o konkretnych firmach usługowych. W tym świecie jeden negatywny komentarz nic nie znaczy, bo jeśli dostaje się jeden negatywny, a na dokładkę sto pozytywnych to nie jest źle. Nieciekawie zaczyna się robić, wtedy gdy nie ma dnia bez negatywnego komentarza.

Wtedy potencjalnych klientów zaczyna ubywać i co równie istotne partnerzy biznesowi też się wykruszają, bo ludzie doskonale wiedzą o tym, że ta niższa ocena jakości usług wystawiona przez ogół nie bierze się znikąd. Dlatego też, jeśli jest to warsztat naprawiający samochody, to zaczyna on tracić klientów, którymi są też inne firmy. Taka koncepcja bazy danych, jako źródła danych tworzonego przez ogół jest ciekawą, bo ogół źle oceniający danego przedsiębiorcę raczej się nie myli.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz