Start kariery » Pozostałe » 5 powodów, dlaczego warto wykorzystywać grywalizację
Pozostałe

5 powodów, dlaczego warto wykorzystywać grywalizację

Grywalizacja to znany i skuteczny sposób motywowania zespołów takich jak grupy w szkole, zawodowe, hobbystyczne czy zajęciowe na różnego rodzaju szkoleniach czy terapiach grupowych. Jest skutecznym sposobem, zalecanym przez psychologów zawodowych z całego świata. Poniżej wskażemy Ci pięć powodów, dla których warto ją wykorzystać.

Na czym polega grywalizacja? Pozwala przenieść świat wirtualnych gier do pracy zawodowej lub innych obowiązków w grupie, ale także tych indywidualnych. Zaangażowany uczestnik nie jest już pracownikiem czy uczniem, a graczem wykonującym różnego rodzaju misje. Ciekawe, prawda?

A dlaczego grywalizację warto wykorzystywać?

  1. Motywuje do działania – grywalizacja jest sposobem na przełamanie marazmu w pracy lub w szkole oraz wyjście z tzw. syndromu wypalenia zawodowego. Kolejne „misje” wskazują dalszy rozwój pracownika, co systematycznie motywuje go do samorozwoju.
  2. Pozwala ocenić poziom rozwoju – dzięki specjalnym paskom rozwoju, kolejnym etapom wykonywania zadań, a także procentowemu określeniu przejścia danej gry, zarówno pracownicy jak i pracodawcy mają możliwość oceny zaangażowania zespołu w wykonywanie zadań oraz ich rozwoju – zawodowego i osobistego.
  3. Umożliwia szybsze zapamiętywanie szczegółów – to zaleta szczególnie ważna przy organizowaniu grywalizacji podczas różnego rodzaju szkoleń czy w szkole. Osoby uczestniczące w grze są w nią mocno zaangażowane i zapamiętują kolejne szczegóły, aby wykonywać powierzane im misje. Nawet nie zdają sobie sprawy, że działając w ten sposób uczą się efektywniej niż w czasie siedzenia przed książkami.
  4. Ułatwia integracje grupy – to świetny sposób na wyjazdy integracyjne czy jednoczenie niezbyt współpracującej ze sobą dotychczas grupy zawodowej. Grywalizacyjne misje wymagają wspólnego działania w celu wykonania danego zadania.
  5. Przyspiesza osiąganie celów zawodowych – brak motywacji nie jest dobry przy realizacji kolejnych celów firmy. Grywalizacja wzmaga poczucie działania, co prowadzi do szybszego realizowania systematycznych planów na kolejne kroki przedsiębiorstwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest grywalizacja, odwiedź stronę https://www.gamfi.com/.

 

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz