Start kariery » Biznes » Wirtualny Adres Firmy co to jest? Kiedy warto się na niego zdecydować?
Biznes

Wirtualny Adres Firmy co to jest? Kiedy warto się na niego zdecydować?

To idealna alternatywa dla osób, które chcą zarejestrować działalność gospodarczą poza miejscem zamieszkania, jak również nie potrzebują fizycznej siedziby firmy. Wirtualny adres to usługa polegająca na wynajęciu prestiżowej lokalizacji w centrum miasta. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na wizerunek danego przedsiębiorstwa. Na wirtualny adres kierowana jest też korespondencja przychodząca, obsługiwana przez pracowników biura.

Co to jest wirtualny adres firmy – wirtualne biuro?

Wirtualny adres daje możliwość prowadzenia firmy bez konieczności wynajmowania lokalu. W ramach takiego pakietu przedsiębiorca może liczyć na szereg udogodnień, takich jak: adres do korespondencji i umieszczenie go w materiałach reklamowych czy na wizytówkach, przekierowanie poczty przychodzącej, a także dostęp do luksusowego biurowca. Natomiast rozszerzony pakiet usług znany jest pod nazwą „wirtualne biuro”. Właściciel firmy otrzymuje wiele dodatkowych profitów, w tym nieograniczony dostęp do przestrzeni biurowej, skanowanie dokumentów i odbieranie telefonów przez pracowników biura.

Jak działa wirtualny adres? Co to takiego?

Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla freelancerów czy osób wykonujących pracę zdalną. Wirtualny adresco to oznacza w praktyce? Pracownicy wirtualnego biura zajmują się odbieraniem przesyłek w imieniu adresata, a przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo czasu na stanie w długich kolejkach na poczcie. Poza tym wspierają klientów podczas rejestracji działalności gospodarczej oraz w przypadku dłuższej nieobecności czy wyjazdu firmowego.

Dla kogo jest idealnym rozwiązaniem? Kiedy warto?

Osoby, które mogą wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca w Polsce powinny pomyśleć o skorzystaniu z usług wirtualnego biura. Przede wszystkim dla freelancerów i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą wynajmowanie stacjonarnego biura jest zbędnym wydatkiem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wirtualny adres, który będzie nam służył także do odbioru korespondencji.

Ile kosztuje wirtualny adres? Ile w Warszawie?

Koszt takiej usług jest uzależniony przede wszystkim od lokalizacji biurowca oraz miasta. Ceny rozpoczynają się od kwoty kilkudziesięciu złotych  i wahają się w zależności od wybranego pakietu. Najtańsza opcja to adres do rejestracji firmy i korespondencji, który stanowi doskonałą propozycję dla freelancerów pracujących zdalnie. Przy podpisaniu umowy na rok z góry, przedsiębiorca może liczyć na preferencyjne warunki współpracy.

Gdzie warto wybrać wirtualny adres dla firmy?

Warto zdecydować się na lokalizację w centrum dużego miasta, czyli wybrać adres do rejestracji firmy w Warszawie. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o bliskiej odległości do Dworca Centralnego. Polecanym biurem jest firma Vimar Office, która oferuje wirtualny adres firmyWarszawa Centrum. Biurowiec Concept Tower znajduje się przy ulicy Grzybowskiej 87.

Koszty wirtualnego adresu

Wynajem adresu w Warszawie cieszy się dużą popularnością także wśród mieszkańców mniejszych miejscowości. Firma Vimar Office przygotowała przejrzysty pakiet usług, w tym:

  • „wirtualny adres” w cenie 70 lub 70 zł netto miesięcznie – obsługa korespondencji, adres dla firmy w Warszawie i korespondencyjny oraz powiadomienia mailowe o nadejściu przesyłki;
  • wirtualny adres+” za 80 lub 89 zł + VAT za miesiąc, który obejmuje wszystkie korzyści z pakietu wirtualny adres i dodatkowo skanowanie korespondencji.

Szczegółowy cennik i oferta znajduje się na stronie internetowej Vimar Office pod linkiem tutaj – Oferta Wirtualny Adres W Warszawie Vimar Office

Podsumowanie

Wirtualny adres w Warszawie to cały pakiet korzyści dla przedsiębiorców, którym zależy na zachowaniu prywatności i podniesieniu prestiżu swojego przedsiębiorstwa. W biurze wirtualnym jesteśmy bardziej anonimowi, a nasze prywatne dane nie stają się powszechnie dostępne. Korespondencja firmowa jest przechowywana w odpowiedni sposób oraz przekazywana w ustalonym czasie.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz