Start kariery » Lifestyle » 5 inspirujących ebooków biznesowych
Lifestyle Pozostałe

5 inspirujących ebooków biznesowych

Midsection of businessman reading eBook in office

Chciałbyś rozwinąć swój biznes, ale brakuje Ci inspiracji? Szukasz ciekawych pozycji książkowych, które zmienią sposób, w jaki pracujesz? A może potrzebny Ci pomysł na prezent dla zapalonego przedsiębiorcy? W każdym z tych przypadków powinieneś zapoznać się z listą ebooków o biznesie. Poniżej polecamy najciekawsze i najbardziej inspirujące książki biznesowe, które rzucają nowe światło na sztukę prowadzenia firmy, uczą asertywności, pomagają podnieść wydajność i wykorzystywać na swoją korzyść nawet najtrudniejsze sytuacje. Wszystkie omówione niżej propozycje znajdziesz w księgarni online Virtualo.

Esencjalista – Greg McKeown

Listę e-booków o biznesie otwiera Esencjalista Grega McKeowna. To książka, która pomoże Ci zmienić dotychczasowe spojrzenie na swoje życie prywatne i zawodowe. Autor porusza w niej problem asertywności w biznesie i umiejętności świadomego decydowania o podejmowanych (bądź nie!) działaniach oraz ich harmonogramie. Podpowiada, jak efektywnie zarządzać swoim czasem i innymi dostępnymi zasobami. Porady, zawarte w książce, opierają się na jednej podstawowej zasadzie – mniej, ale lepiej. Esencjalizm w takim wydaniu polega na pozbyciu się ze swojego życia tego, co zbędne, i odzyskaniu w ten sposób cennego czasu i energii. Jeżeli masz wrażenie, że zajmujesz się nie tym, czym powinieneś, że wszystko zabiera Ci bardzo dużo czasu, że wciąż jesteś zajęty – to idealna książka dla Ciebie. A jeśli widzisz, że bliska Ci osoba jest przepracowana i nie umie poradzić sobie z rosnącą liczbą zadań, Esencjalista będzie doskonałym prezentem, który może odmienić jej życie. To inspirująca pozycja z cennym, optymistycznym przesłaniem – droga do esencjalizmu jest trudna, ale warto ją przejść, by robić to, co naprawdę wartościowe.

Najbogatszy człowiek w Babilonie – George S. Clason

To dowcipny, świetnie napisany e-book o biznesie, który porusza tematykę finansów i inwestowania. Świetnie motywuje do rozsądniejszego zarządzania swoim portfelem, przybliżając porażki i sukcesy związane z prowadzeniem firmy. Autor radzi m.in. jak zadbać o stały przypływ gotówki i w jaki sposób spłacać długi. Posługuje się przy tym opowieściami z dalekiego Babilonu. Co ciekawe, rady te są równie aktualne dziś, co cztery tysiące lat temu. To cenna książka z praktycznymi informacjami, a jej narracja jest bardzo daleka od motywacyjnego stylu, jaki dominuje w popularnych poradnikach biznesowych. Najbogatszy człowiek w Babilonie przyda się przedsiębiorcom i każdemu, kto chce inwestować mądrzej i zarabiać więcej. Przez wielu traktowana jest jako najlepsza książka o biznesie. 

Banki, pieniądze, długi. Nieznana prawda o współczesnym systemie finansowym – Jacek Chołoniewski, Paweł Górnik, Mateusz Siekierski

Mówiąc najprościej – to książka o pieniądzach. Autorzy opisują światowy system finansowy i poruszają problem zmian, które wydarzyły się na rynku na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Pojawienie się cyfrowych pieniędzy bankowych, tworzonych przez banki komercyjne, diametralnie zmieniło dotychczasowy system finansowy, a konsekwencje tych zmian mocno zaskakują. Banki, pieniądze, długi. Nieznana prawda o współczesnym systemie finansowym to idealna propozycja dla osób, które zawodowo związane są z finansami – pracowników banków, ekonomistów, polityków, ale również przedsiębiorców, menedżerów czy urzędników państwowych.

George Soros. Wykorzystać kryzys – Justyna Jaciuk, Renata Pawlak, Łukasz Tomys

Najbardziej inspirujące książki biznesowe to te oparte na prawdziwych historiach. Taka właśnie jest ta pozycja. George Soros. Wykorzystać kryzys to interesująca, rzeczowo opracowana praca o życiu i zawodowej drodze amerykańskiego inwestora giełdowego, Georga Sorosa. Zawiera nie tylko ciekawe wątki biograficzne, ale też cenne informacje dla wszystkich osób związanych ze światem biznesu. Soros to kontrowersyjna postać, opisana tu w sposób wyważony i rzetelny. Autorzy przybliżają czytelnikom nie tylko dobre, ale i złe decyzje inwestora na drodze do wielkich pieniędzy. Nie brakuje tu też nostalgicznych wspomnień z dzieciństwa, okresu dorastania czy emigracji. Książka dowodzi, że George Soros jest postacią skomplikowaną i wielowymiarową. To świetna propozycja dla inwestorów, bankierów, przedsiębiorców i wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu.

Jak Adam Smith może odmienić Twoje życie. Zaskakujące rozważania o ludzkiej naturze i szczęściu – Russ Roberts

Czy filozof żyjący ponad 300 lat temu może rozwiązać Twoje problemy związane z pieniędzmi, szczęściem lub rodziną? To bardzo możliwe. Adam Smith to ojciec ekonomii i autor Teorii uczuć moralnych – filozoficznej książki, która wykazała związki pomiędzy szczęściem, cnotą, pieniędzmi i sławą. Najnowsza pozycja Russa Robertsa, Jak Adam Smith może odmienić Twoje życie… jest próbą przypomnienia tej wnikliwej rozprawy i ponownego zinterpretowania jej. Roberts porusza w niej temat bogactwa i szczęścia. Podpowiada też, jak połączyć ekonomię z życiem osobistym i czerpać zyski z obu tych obszarów. Autor udziela odpowiedzi na pytania, które od wieków nurtują ludzkość, m.in. Jak osiągnąć szczęście? Co zrobić, by być kochanym? Czy warto dążyć do pieniędzy? Jak uczynić świat lepszym miejscem?To książka, która świetnie nadaje się na prezent.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz