Start kariery » Pozostałe » Jak obliczane są składki AC?
Pozostałe

Jak obliczane są składki AC?

Autocasco zaliczane jest do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. W odróżnieniu od polisy OC zakres świadczenia może być zróżnicowany w zależności od preferencji danego klienta. Dowiedz się, w jaki sposób wyliczane są składki na autocasco.

Porównywarki

Kalkulatory OC/AC pozwalają na wygodny zakup polisy bez wychodzenia z domu. Składają się z one z kilku paneli i formularzy. W wymagane pola należy wprowadzić odpowiednie dane, dotyczące charakterystyki pojazdu i właściciela auta. Na podstawie informacji system generuje dla klienta najkorzystniejsze oferty. Spośród sugerowanych opcji dana osoba może wybrać opcję, która najlepiej odpowiada jej zapotrzebowaniu i preferencjom. Kalkulatory wyposażone są również w moduł, umożliwiający rozłożenie należnych płatności na dogodne raty. Jedyne wymagane dokumenty do zakupu polisy autocasco to dowód rejestracyjny oraz posiadane prawo jazdy, Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac.

Warianty opcjonalne

Warto pamiętać, że tania polisa AC będzie miała dość ograniczony zakres. Zdarza się jednak, że świadczenie autocasco sprzedawane jest razem z pakietem OC. Oferty te są atrakcyjne pod względem cenowym, dlatego warto rozważyć zakup tego typu świadczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują swoim klientom także inne dodatki. Assistance gwarantuje pomoc w przypadku awarii, kolizji lub innych sytuacji, które mogą przydarzyć się na drodze. Ubezpieczenie szyb zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia delikatnych elementów auta. Warto pamiętać, że wysokość składki autocasco zależy od udziału własnego, którego wysokość zawarta jest w Ogólnych Warunkach Umowy. Zazwyczaj wkład ten szacowany jest w granicach 20 procent. Jeśli klient chce zrezygnować z tej opcji, musi on wówczas ponieść dodatkowe koszty.

Zakup autocasco nie jest obowiązkowy, jednak wsparcie oferowane w ramach świadczenia może przydać się każdemu kierowcy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia AC. Za niewielką cenę można bowiem zyskać gwarancję likwidacji powstałych szkód.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz