Start kariery » Biznes » Jak opieka medyczna dla firm wpływa na rekrutację pracowników?
Biznes Poszukiwanie pracy

Jak opieka medyczna dla firm wpływa na rekrutację pracowników?

Zadowolenie z pracy, niewątpliwie, wpływa jakość świadczonej pracy przez pracowników. Badania rynku wykazują bowiem, że satysfakcja z pracy kooperuje z tym, jaki stosunek przejawia pracownik do samej organizacji. Niemniej jednak, na wysokie zadowolenie nie tylko wpływa wysokość wynagrodzenia, stanowisko, ale również i benefity pracownicze. Jak zatem benefity pracownicze wpływają rekrutacje pracowników?

Benefity pracownicze

Benefity pracownicze są czynnikiem, który zdecydowanie wpływa na rekrutacje pracowników. Są to, bowiem dodatkowe świadczenia pozapłacowe. Oznacza to, że pracownik oprócz comiesięcznego wynagrodzenia otrzymuje różne bonusy, jak np. opieka medyczna dla firm mająca atrakcyjne warunki przystąpienia. Pomimo, że wysokość wynagrodzenia decyduje o wyborze przyszłego miejsca pracy, to pozapłacowe benefity również mocno wpływają na ostateczną decyzję o podjęciu pracy potencjalnego pracownika. Obecnie rynek benefitów sukcesywnie się powiększa, ponieważ wysoki popyt na benefity wśród pracowników wydaje się już standardem. Niemniej jednak, dobry benefit to taki, który trafia w potrzeby pracowników, na korzystnych warunkach. Warto podkreślić również, że najbardziej atrakcyjne dodatki do wynagrodzenia zdecydowanie wpływają na konkurencyjność pracodawców na obecnym rynku pracy. Dobre benefity świadczą, bowiem o tym, że pracodawca troszczy się o swoich pracowników.

Opieka medyczna dla firm

Opieka medyczna dla firm ma korzystne warunki dla jej pracowników, dlatego też, benefit ten uważany jest zazwyczaj za standardowy dodatek pozapłacowy. Zapewnienie pracownikom odpowiedniego i satysfakcjonującego poziomu opieki medycznej jest, bowiem jednym z najbardziej docenianych świadczeń oferujących przez firmę. W praktyce oznacza to, że opieka medyczna, jako najważniejszy benefit, znacząco wpływa na ostateczny wybór pracodawcy.

Dlaczego opieka medyczna znacząco wpływa na rekrutacje pracowników?

Realia są takie, że oczekiwanie na wizyty, finansowane z NFZ, jest bardzo długie. Opieka medyczna daje możliwość umówienia się ze specjalistą, bez skierowania, w ciągu paru dni, a nawet w tym samym dniu. W zależności od wykupionego pakietu, pracownik badania ma całkowicie za darmo jak np. usg, cytologia, badania laboratoryjne etc. Oczywiście, zakres finansowanych badań stricte uzależniony jest wyboru pakietu, do którego również można włączyć członków rodziny. To, bowiem zdecydowanie wpływa na postrzeganie opieki medycznej jako najważniejszego benefitu pracowniczego.

Znacząca poprawa stanu zdrowia pracowników i zagwarantowanie im niezwłocznego dostępu do opieki zdrowotnej może zredukować koszty dla pracodawców. Badania i analiza danych ZUS i NFZ oraz prywatnych placówek medycznych wykazują niemałe korzyści z benefitu, jakim jest prywatna opieka medyczna. Badanie te wykazują, że pracownicy mając prywatny i stały dostęp do opieki, korzystają z niej po prostu częściej i profilaktycznie, aniżeli wyłącznie w nagłych przypadkach. Najczęstszym powodem wizyt jest bowiem profilaktyka ogólna, dzięki czemu pracownicy są pod stałą opieką lekarską i w razie konieczności ich powrót do zdrowia jest znacznie szybszy, aniżeli w przypadku osób korzystających z porad lekarskich tylko w nagłych sytuacjach.

Więcej informacji znajdzieesz tutaj: https://mediccentre.pl/pakiety-medyczne-dla-firm

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz