Start kariery » Pozostałe » Jak wybrać meble biurowe, aby zwiększyć efektywność pracy?
Pozostałe

Jak wybrać meble biurowe, aby zwiększyć efektywność pracy?

Zakup odpowiednich mebli do biura jest bardzo ważną sprawą. Zwłaszcza do miejsca, w którym każdego dnia spędzamy wiele godzin.

Wybór może być jeszcze trudniejszy, jeśli musimy zakupić meble biurowe przeznaczone dla większej grupy pracowników. Muszą być one wtedy jak najbardziej uniwersalne, a dodatkowo dopasowane do konkretnego miejsca pracy.

O czym pamiętać przy zakupie mebli biurowych?

Zanim wybierzemy się na zakupy do salonu z meblami biurowymi, powinniśmy dokładnie przeanalizować pomieszczenie, w którym będą ustawione. Wykonanie dokładnych pomiarów umożliwi określenie ich optymalnych gabarytów.

Jeżeli dysponujemy dość sporą przestrzenią to warto wybrać większe meble, które zapewnią odpowiedni komfort pracy, ale także lepsze efekty wizualne. Wybranie zbyt małych mebli do dużego pomieszczenia sprawi, że będą wyglądać nieestetycznie. Podobnie sprawa dotyczy dużych mebli w małym biurze.

Zawsze jesteśmy w lepszej sytuacji, kiedy mamy do zagospodarowania duże biuro. Większy problem jest przy wybieraniu mebli do małego pomieszczenia. Wtedy musimy dokładnie obliczyć dostępną przestrzeń i umeblować pokój tak, aby pozwalał na komfortowe wykonywanie zadań.

Jak dopasować meble biurowe do charakteru działalności?

Eksperci salonów z meblami biurowymi doradzają swoim klientom, aby wybierali produkty pasujące stylistyką do charakteru wykonywanej działalności biznesowej. Każdy, kto prowadzi kancelarie prawne, poradnie lekarską czy biuro rachunkowe powinien postawić na eleganckie modele wykonane w klasycznym stylu, najlepiej z drewna.

Natomiast gdy prowadzimy biznes w branży rozrywkowej to mamy już znacznie większe pole do popisu. Możemy eksperymentować z niecodzienną kolorystyką, a także łączyć meble z rozmaitymi materiałami i dodatkami.

Dlaczego meble biurowe muszą być ergonomiczne?

Wybierając meble biurowe dla siebie lub swoich pracowników należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby były one jak najbardziej wygodne. Trudno jest dopasować konkretny fotel do wzrostu i wagi każdego pracownika, dlatego warto postawić na krzesła i biurka, które mają możliwość regulacji wysokości i profilu.

Decydując się na zakup konkretnych mebli biurowych, musimy również pamiętać o tym, że nasi pracownicy będą z nich korzystać przez wiele lat. Właśnie z tego względu powinny być one tak zaprojektowane, aby umożliwić wykonywanie podstawowych obowiązków, jak najszybciej.

Otwieranie i zamykanie szafy biurowej nie powinno sprawiać problemu żadnemu pracownikowi. Natomiast szafki i szuflady z cennymi dokumentami, do których zaglądamy praktycznie każdego dnia, powinny być na takim poziomie, aby nie trzeba było się do nich codziennie schylać czy wspinać na palcach.

Jakie meble biurowe będą nam potrzebne?

Nie można jednoznacznie określić, które meble biurowe będą niezbędne w naszej branży. Dużo zależy od charakteru prowadzonej działalności biznesowej.

W przypadku firm księgowych z pewnością będziemy potrzebować wielu szaf do przechowywania dokumentów. Natomiast w przypadku salonu kosmetycznego, nasze zapotrzebowanie będzie już zupełnie inne.

Nie można również oszczędzać na zakupie odpowiednich mebli do biura, ponieważ są one również oznaką wysokiego statusu firmy. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy decydować się na najdroższą wersję krzeseł, biurek czy szaf.

Warto postawić na eleganckie modele, które zaprojektowane są z wysokogatunkowych materiałów, ponieważ pozwoli to zrobić bardzo dobre, pierwsze wrażenie na klientach i kontrahentach odwiedzających nasz lokal. Dodatkowo takie produkty charakteryzują się wysoką trwałością i będą nam służyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz