Start kariery » Pozostałe » Jak wyjść z długów bez pieniędzy?
Pozostałe

Jak wyjść z długów bez pieniędzy?

Dane publikowane przez Krajowy Rejestr Długów BIG nie są optymistyczne, ponieważ wskazują, że liczba osób mających zaległości płatnicze, wynikające między innymi z niespłaconych kredytów i pożyczek, cały czas rośnie. Sytuacji nie poprawiła pandemia koronawirusa i zmniejszone ustawowo koszty pożyczek. Polacy na koniec I kwartału 2021 roku mieli łącznie niemal 80 mld zł długów. Wielu z nich wpadło w spiralę zadłużenia i nie ma bieżących środków na to, by spłacić choć część swoich zobowiązań. Jakie mają oni pole manewru, by wyjść z długów, skoro nie mają pieniędzy?

Długi rosną

Część Polaków nie reguluje terminowo swoich zobowiązań, dotyczy to zarówno kredytów bankowych, kredytów gotówkowych i hipotecznych, jak i pożyczek pozabankowych i ogólnie zobowiązań pozakredytowych. W wyniku tego średnie zadłużenie na osobę wynosi już ponad 29 tys. zł. Nierzetelnych dłużników w Polsce jest 2,74 mln. Takie dane nie są najlepsze, ale istnieją sposoby na to, by zatrzymać spiralę długów, nawet bez wygranej na loterii. Jak to zrobić?

Jak pozbyć się długów?

Przede wszystkim w wychodzeniu z długów pomaga samodyscyplina finansowa. Warto spisać wszystkie naglące wydatki, a także źródła dochodów wraz z ich wysokością. Zaciskanie pasa w kolejnych miesiącach, rezygnacja z przyjemności w postaci wyjść do kina czy klubu i restauracji pomoże w spłacie choć części zadłużenia.

Jeśli zobowiązań jest więcej, a dochody dłużnika nijak nie wystarczą na ich oddanie, można pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakim jest konsolidacja. Jest to produkt finansowy, w ramach którego dochodzi do połączenia ze sobą kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań, jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, jak i pożyczki pozabankowe.

Niemożliwa jest przy tym konsolidacja chwilówek dla zadłużonych online w bankach, ponieważ nie dopuszczają one możliwości finansowania kredytem osób, które mają przeterminowane zobowiązania. Natomiast w firmie pozabankowej jest to jak najbardziej realne.

Jak skorzystać z konsolidacji chwilówek dla zadłużonych?

Zainteresowani usługą konsolidacji chwilówek dla zadłużonych online muszą najpierw znaleźć ofertę firmy pożyczkowej, która to umożliwia. Klient zobowiązany jest złożyć wniosek o konsolidację, zgłaszając w nim wszystkie zobowiązania, jakie chce spłacić dzięki takiemu produktowi. Mogą one być już przeterminowane, a konsolidacja pozwoli na ich natychmiastowe uregulowanie, wraz z odsetkami i innymi opłatami.

Firma pożyczkowa udziela pożyczki konsolidacyjnej w kwocie odpowiadającej zadłużeniu zgłoszonemu we wniosku, ale może również przyznać dodatkowe środki do dowolnego zagospodarowania.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz