Obecnie posiadanie konta w banku stało się prawdziwym standardem. Niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku finansowym występuje ogromna i niezwykle zacięta konkurencja, a co za tym idzie banki wykorzystują różnorodne sposoby na to, by przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. W zakresie ofert kont osobistych, czy także firmowych możemy więc korzystać z ogromnej różnorodności. Jednak na co zwrócić uwagę zanim podpiszemy z bankiem umowę?
Spis treści
Tabela prowizji jako cenne źródło informacji
Każdy z nas z pewnością spotkał się nie raz ze sformułowaniem „bez opłat„, podczas poszukiwania idealnego konta bankowego. Jak można jednak dowiedzieć się ze strony: https://monetaric.pl oferty „za 0 złotych” nigdy nie są do końca prawdziwe. Wystarczy spojrzeć na to z nieco bardziej praktycznego punktu widzenia. Banki przecież stale muszą na czymś zarabiać. W efekcie jeśli nie będą pobierać opłat za samo prowadzenie z konta, to muszą znaleźć alternatywy sposób na to, by określoną kwotę i tak pozyskać. Najczęściej wykorzystują więc one prowizję, za transakcje dokonywane przy pomocy karty. Wobec tego zanim zdecydujemy się na „darmową” ofertę banku, która wydaje się nam idealna, zwróćmy uwagę na to, jak przedstawia się tabela prowizji i opłat, a także warunków. Często zalicza się do nich:
- regularne i comiesięczne wpływy na konto
- określona ilość miesięcznych transakcji z wykorzystaniem karty kredytowej lub debetowej
- określona liczba przelewów, która musi być miesięcznie wykonana
- inne, opcjonalne warunki jak np. zlecenia stałe
Często zdarza się, że konto może być rzeczywiście darmowe, jednak jedynie w momencie, gdy każdy z warunków zostanie spełniony. W przeciwnym wypadku banki i tak będą pobierały od nas należną prowizję. Podobną ostrożność należny zachować pożyczki dla firm. Więcej o tym produkcie bankowym poczytasz tutaj: https://monetaric.pl/pozyczki-dla-firm/.
Czy bezpłatne usługi są ograniczone czasowo?
Jednym z lepszych sposobów na pozyskanie klienta, jest zaoferowanie mu darmowego konta w banku. Często na monetaric.pl, możemy zapoznać się z różnorodnymi ofertami, które podkreślają „darmowość” nawiązania umowy z bankiem. Jednak występuje tu pewien haczyk. Otóż często okazuje się, że taka usługa jest ograniczona limitem czasowym lub taryfikacja opłat i prowizji w każdej chwili może ulec zmianie. W praktyce okazuje się, że nasze konto nie jest już darmowe lub muszą zostać spełnione konkretne warunki, by pozostało ono wolne od opłat. Często także zdarza się, że konto rzeczywiście jest darmowe, ale jedynie na okres kilku lub kilkunastu miesięcy, a potem jego użytkownicy muszą sprostać wysokim opłatom za jego prowadzenie.
Czy umowa z danym bankiem zawierana jest na okres bezterminowy?
Banki wyspecjalizowały się w tym, jak mogą skutecznie skusić klienta, a także jakie profity mogą mu zagwarantować w momencie, kiedy zdecyduje się założyć konto. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach nie będziemy mogli tego konta już zamknąć. Banki często zabezpieczają się tym, że klient musi mieć konto np. przez rok lub więcej, a w tym czasie nie jest wykluczone, że pojawią się dodatkowe opłaty. Wówczas weźmy pod uwagę fakt, że umowa za bankiem powinna być zawarta na okres bezterminowy, a także powinien być w niej określony czas wypowiedzenia.
Dodaj komentarz