Start kariery » Studia i nauka » Rozwój » UX jak się nauczyć?
Rozwój

UX jak się nauczyć?

Projektowanie zorientowane na użytkownika to dziedzina dość nowa i stale rozwijająca się. Specjaliści od projektowania UX należą do osób bardzo poszukiwanych na rynku pracy. Pracą w tym rozwijającym się, dającym wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego interesuje się dzisiaj coraz więcej osób. Aby zostać designerem UX nie trzeba posiadać wykształcenia informatycznego. Osoby, które w przyszłości pracować jako UX designerzy mogą UX się nauczyć. Okazją ku temu są szkolenia UX.

Dla kogo są szkolenia z projektowania zorientowanego na użytkownika?

Jako UX designerzy mogą pracować nie tylko osoby, które posiadają wykształcenia informatyczne. Umiejętności, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu może nauczyć się praktycznie każdy. W szkoleniach przygotowujących do pracy na stanowisku UX designera mogą dzięki temu wziąć udział studenci oraz absolwenci różnych kierunków studiów: informatyki, psychologii, socjologii i wielu innych. Jeszcze kilka lat temu na zmianę pracy i przekwalifikowanie się decydowało się w naszym kraju bardzo niewiele osób. Dzisiaj to się zmieniło. W szkoleniach dla UX designerów mogą wziąć udział, które chcą się przekwalifikować.

Jakie umiejętności można zdobyć podczas szkolenia UX?

Osoby, które chcą nauczyć się UX i biorą udział w szkoleniach z tego zakresu zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im projektować aplikacje i strony www przyjazne dla użytkowników. Do kluczowych umiejętności, które są potrzebne każdemu UX designerowi zalicza się między innymi znajomość zasad, którymi należy kierować się przy projektowaniu i budowaniu scenariuszy. UX designerzy powinny być także obeznani z metodami badania potrzeb użytkowników. Powinni radzić sobie również z testowaniem prototypu z udziałem użytkowników z grupy docelowej. Udział w szkoleniach pozwala zdobyć umiejętności z każdego z tych obszarów.

Dlaczego warto zostać UX designerem?

Branża IT rozwija się w naszym kraju dynamicznie, a UX designer zaliczany jest do zawodów z przyszłością. Zadania, które w swojej codziennej pracy wykonuje UX designer w bardzo dużym stopniu wpływają na końcowy kształt strony internetowej czy mobilnej aplikacji. Działów IT, w których potrzebne jest doświadczenie i wiedza UX designera jest coraz więcej, a to oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów UX stale się zwiększa. Szkolenia UX adresowane są do wszystkich osób, które interesuje wykonywanie zawodu, w którym nie ma miejsca na nudę. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną kadrę. Wielu z nich w branży IT pracuje na co dzień od lat.

Praca projektanta UX jest niezwykle ciekawa i satysfakcjonująca. Z myślą o osobach, które chcą zdobyć umiejętności pozwalające na wykonywanie pracy UX designera organizowane są liczne szkolenia. Plusem jest to, że szkolenia UX mają formę nie tylko suchych wykładów. Do pracy w charakterze UX projektanta uczestnicy szkoleń przygotowują się także poprzez liczne ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu mogą dogłębnie poznać narzędzia niezbędne w pracy początkującego UX designera.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz