Start kariery » Pozostałe » Co to jest Solid Edge?
Pozostałe

Co to jest Solid Edge?

Nowoczesny system Solid Edge pozwala na tworzenie przestrzennych modeli i całych zespołów, analizę wytrzymałościową CAE, wizualizację czy tworzenie dokumentacji. Oprogramowanie umożliwia opracowanie innowacyjnych projektów z zakresu inżynierii mechanicznej, dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, lotniczego i wielu innych dziedzin. To rozwiązanie, które opiera się na tzw. technologii synchronicznej, która pozwala nie tylko na otwieranie plików z systemu CAD, ale też na dalszą pracę – w tym edycję i zapis projektu.

Projektowanie z Solid Edge

Specjalistyczne oprogramowanie posiada budowę modułową. W praktyce oznacza to tyle, że program może być dopasowany indywidualnie lub rozszerzony o kolejne moduły. Firma CAMdivision oferuje najnowszą wersję Solid Edge 2020. Spośród unikalnych funkcji tego systemu warto wymienić możliwość przygotowania dokumentacji technicznej, modelowania bryłowego czy powierzchniowego złożeń i części oraz wykorzystanie Synchronous Technology. Solid Edge to pełen zakres funkcjonalnych rozwiązań, które nie wymagają reinstalacji lub tracenia własnych ustawień. Wysoka wydajność oraz niewielkie wymagania sprzętowe pozwalają stworzyć wiele komponentów przy użyciu przeciętnego komputera.

Podstawowe parametry oprogramowania

Każdy użytkownik Solid Edge może skorzystać z narzędzi, takich jak: modelowanie 3D, analiza geometrii czy synchroniczna edycja części w środowisku złożenia. Oprócz tego system ułatwia tworzenie konstrukcji z blach, projektowanie wałków, przekładni i mechanizmów oraz tworzenie konstrukcji ramowych lub spawanych. Konstruktor może też bez problemu sporządzić dokumentację na uprzednio przygotowanym szablonie. Wspomniana wcześniej technologia synchroniczna umożliwia dwa rodzaje modelowania, to znaczy sekwencyjne z historią operacji, jak i synchroniczne oparte na zmianie modelu. Bezpłatna przeglądarka Solid Edge Viewer pozwala na przeglądanie plików 2D oraz 3D.

Dlaczego warto kupić wersję Solid Edge 2020?

Kompleksowy system został opracowany przez Siemens PLM Software. Oto najważniejsze korzyści płynące z zakupu oprogramowania „Solid Edge with Synchronous Technology”:

  • szybkie i efektywne projektowanie,
  • wyspecjalizowane funkcje programu,
  • bezpłatna przeglądarka do plików 3D i 2 D,
  • parametryczny CAD 2.

Na stronie internetowej www.camdivision.pl znajduje się wiele przydatnych informacji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy CAMdivision, która jest dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania!

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz