Start kariery » Pozostałe » Przyjazne środowisku zmiany w Twojej firmie!
Pozostałe

Przyjazne środowisku zmiany w Twojej firmie!

Wizerunek marki świadomej i odpowiedzialnej jest może być kluczowym czynnikiem przesądzającym o jej sukcesie. Monitorowanie zmieniających się trendów i elastyczność pozwalają na szybkie reakcje – od jakiegoś już czasu możemy zaobserwować silną tendencję proekologiczną i prężnie działający ruch ZERO WASTE. Jakie przyjazne środowisku zmiany można wprowadzić w firmie? Podpowiadamy w artykule!

Dlaczego warto być proekologicznym?

Biznes i przemysł odgrywają ważną rolę w walce o klimat i środowisko naturalne. Coraz częściej zaobserwować możemy edukacyjne kampanie społeczne oraz działania firm, dla których wartości takie jak ochrona ekosystemu są niezwykle istotne. Warto czerpać z nich zarówno wiedzę, jak i inspirację do wdrożenia zmian w prowadzonej firmie. Nasze działania mogą w dużym stopniu wpłynąć na ograniczenie odpadów czy też emisji gazów, a dodatkowo pokazać klientom, że jesteśmy biznesem odpowiedzialnym. Dla wielu konsumentów czynnik ten staje się niezwykle istotny – przesądza on zarówno o ponownym powrocie i skorzystaniu z usług, a także o opinii, która buduje się wokół marki.

Woreczki z logo - woreczki z nadrukiem Natura

Zadbaj o ekologię w biurze

Wprowadzenie „eko-rozwiązań” nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak zacząć od prostych rzeczy. Co można zrobić? 

  1. Wprowadź kosze przeznaczone do segregacji śmieci.
  2. Zadbaj, aby ogrzewanie i oświetlenie działały jedynie, gdy rzeczywiście jest to potrzebne.
  3. Ogranicz zużycie papieru, a do potrzebnych wydruków używaj papier pozyskany z recyklingu.
  4. Pamiętaj, aby zużyte baterie i niedziałający sprzęt AGD oddawać w przeznaczone do utylizacji tego rodzaju odpadów miejsca.
  5. Zorganizuj przyjazną środowisku kuchnię i łazienkę (np. poprzez zaprzestanie korzystania z jednorazowych, plastikowych akcesoriów).
  6. Zastąp butelki wody na uzupełniane dystrybutory.

Reklamuj się na eko gadżetach 

Warto rozważyć również wykorzystywane sposoby reklamy. Słabej jakości plastikowe długopisy i inne tego rodzaju gadżety warto puścić w zapomnienie. Aby pokazać klientom wyznawane wartości zainwestujmy w wielorazowe i funkcjonalne produkty reklamowe. Dobrym pomysłem są na przykład wysokiej jakości produkty materiałowe wyprodukowane w Polsce. Ich rozprowadzanie umożliwi nam między innymi producent toreb bawełnianych Natura, który jako pionier w szyciu eko produktów jest specjalistą w swojej dziedzinie. Dodatkowo, warto dopasować gadżety do profilu swojej firmy – na przykład: prowadząc drogerię zainwestujmy w kosmetyczki.

Wybierz przyjazne środowisku opakowania

Coraz więcej klientów zwraca uwagę nie tylko na zakupione produkty czy usługi, ale także na sposób ich zapakowania i dostarczenia. Większość hipermarketów w swojej ofercie ma papierowe torby na zakupy, sklepy internetowe natomiast stosują kartony zamiast folii oraz pozyskane z odzysku wypełniacze. Całkowite wycofanie plastiku będzie ulgą dla środowiska, a także istotną, przesądzającą o zakupach zmianą dla świadomych klientów.

Proekologiczne zmiany w firmie – podsumowanie

Odpowiedzialność za środowisko naturalne nie jest jedynie przywilejem, jest także koniecznością. Każdego dnia napływają do nas informacje o negatywnym oddziaływaniu człowieka na środowisko – minimalizując szkody przyczyniamy się do ochrony planety, a także budujemy przychylną opinię wśród konsumentów.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz