Start kariery » Pozostałe » Zeszyty — estetyczne i funkcjonalne miejsce dla ważnych myśli i spraw
Pozostałe

Zeszyty — estetyczne i funkcjonalne miejsce dla ważnych myśli i spraw

Zeszyty to podstawa dobrego funkcjonowania każdego ucznia czy studenta. Przydają się w szkole, na uczelni, a nawet w pracy. Rysowanie, pisanie, odrabianie lekcji czy szkicowanie — to tylko wybrane przykłady zastosowań zeszytów, które powinny pojawić się wszędzie, gdzie trzeba coś zanotować. Kolorowe, wzorzyste, w kartkę lub w linie — każda z okładek jest niczym czysta karta, na której można zamieścić dosłownie wszystko. Pozostaje samodzielnie zdecydować, które z nich są Ci najbardziej potrzebne.

Zeszyty — które z nich warto wybrać dla siebie, a które dla dziecka?

Obecnie na rynku jest ogromny wybór ładnych zeszytów. Cokolwiek jest modne, popularne i obecnie chwytliwe może znaleźć się na zeszycie, który prawdopodobnie ktoś później kupi. To pozwala myśleć, że na okładkach obecnie znajduje się już niemal wszystko. Jak w tym ogromie możliwości zdecydować się na zaledwie parę zeszytów do szkoły czy na uczelnię?

Najważniejsze w kwestii ich wyboru jest ich przeznaczenie. Rodzic zapewne zdecyduje się na inny zeszyt szkolny dla siedmiolatka, a nastolatek wybierze inny brulion dla siebie. Oprócz samej okładki ważne jest także to jak wiele kartek się z w nim znajduje, oraz to czy są czyste, w kratkę lub w linie. 

Przy wyborze zeszytów dla dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją naukę w szkole, warto kierować się paroma istotnymi kwestiami. Bruliony powinny mieć miejsce na imię i nazwisko dziecka, najlepiej już na okładce. Nie mogą być za grube, żeby nie były za ciężkie przy noszeniu ich. Najlepsze będą szesnastoma lub trzydziestoma dwiema kartkami, ponieważ w pierwszych latach szkoły dzieci nie piszą jeszcze dużo. Warto również wybrać takie zeszyty, które najbardziej podobają się dziecku. Wówczas jest większa szansa na to, że w niedalekiej przyszłości będzie z nich z chęcią korzystał.

A które z zeszytów warto wybrać dla siebie do notowania ważnych spraw? Wiele zależy od tego, do czego będą nam one potrzebne. W pracy warto postawić na zeszyty około 60-kartkowe w kratkę o neutralnej okładce. Wówczas będą doskonale służyć jako miejsce na zapisanie ważnych myśli. Lekkie, uniwersalne i praktyczne — to trzy cechy, które powinny mieć Twoje zeszyty do notowania w pracy.

Zeszyty — przedmioty, które doskonale podkreślą Twoją osobowość

Gdy już zdecydowałeś o rodzaju swoich zeszytów oraz ich przeznaczeniu, pozostaje Ci wybrać ich okładki. Można myśleć, że kolorowe bruliony powinny mieć tylko dzieci. Nic bardziej mylnego. Obecnie na zeszytach można zamieścić wszystko. A ostatnio popularne wśród dorosłych są bruliony ze zdjęciami znanych dzieł sztuki oraz w motywy kwiatowe. 

Warto wyrazić swoje zainteresowania poprzez wybór zeszytu ze zwierzętami czy ulubioną drużyną sportową. Dzięki temu możesz zrobić pozytywne wrażenie bardziej przystępnej i otwartej osoby. 

Wyrażanie siebie poprzez dobór odpowiednich zeszytów to także danie wyrazu takiej estetyce, która podoba Ci się najbardziej. To pozwoli Ci bardziej podkreślić swój codzienny styl, a innym szybciej i łatwiej go zdefiniować. Dobór odpowiedniej okładki w zeszycie to także możliwość wyróżnienia się lub dopasowania do innych.

Zeszyty przydają się od czasu do czasu każdej osobie, nie tylko dzieciom, licealistom czy studentom. Dlatego ważne jest to, żeby spośród ich ogromnego wyboru zdecydować się na takie, które pasują Ci najbardziej. Kolor czy wzór okładki powinien być w tym przypadku dowolny i zależeć wyłącznie od wyobraźni i upodobań właściciela każdego z brulionów.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz