Start kariery » Pozostałe » Jak efektywnie ogrzewać firmę zimą i nie przepłacać?
Pozostałe

Jak efektywnie ogrzewać firmę zimą i nie przepłacać?

Okres zimowy, ze względu na konieczność stałego ogrzewania budynków firmy, stanowi czas, w którym wydatki przedsiębiorstwa znacznie rosną. W jaki sposób można zatem efektywnie ogrzewać firmę zimą, nie przepłacając?

Konieczna termomodernizacja budynku

Poza samym sposobem ogrzewania kluczowe znaczenie ma również unikanie strat ciepła. W większości budynków ponad 30% ciepła wydostaje się na zewnątrz przez ściany, blisko 20% przez okna, a niemal 15% przez dach. Jeśli budynek zostanie odpowiednio docieplony poprzez warstwę izolacji na ścianach i dachu, a także nowoczesne okna pasywne, wartości te można zredukować nawet o połowę. Obecnie istnieje dobra koniunktura, jeśli chodzi o szukanie źródeł finansowania termomodernizacji. Warto zainteresować się publicznymi środkami w postaci dofinansowania i atrakcyjnych pożyczek.

Tanie i ekologiczne źródła ogrzewania

Kolejnym elementem niższych rachunków za ogrzewanie jest tanie paliwo. Jeśli przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na większy wydatek, warto zastanowić się nad pompą ciepła. W mniejszych budynkach kłopotliwe bywa samo składowanie paliwa i jego transport. W tym kontekście doskonale prezentuje się ogrzewanie gazowe, które jest coraz tańsze, bardziej wydajne, a przy tym nie bez powodu uważane za ekologiczne. Przedsiębiorstwa powinny dbać również o swój wizerunek w oczach konsumentów, którym zależy na czystym powietrzu.

Wydajna instalacja grzewcza

Ogrzewanie gazowe może być bardzo opłacalne także ze względu na nowoczesną infrastrukturę. Warto poszukać kotła kondensacyjnego, który odzyskuje ciepło również z pary wodnej, dzięki czemu osiąga ponad 100% maksymalnej teoretycznej wydajności tradycyjnych kotłów.

Korzystna umowa z dostawcą paliwa

Kolejnym kluczem do sukcesu jest podpisanie korzystnej j umowy ze sprzedawcą gazu. Należy zwrócić uwagę na atrakcyjną ofertę dłuższą umowę, która pozwoli uniknąć potencjalnych skutków wzrostu cen gazu. Sprzedawcę gazu, podobnie jak sprzedawcę prądu, klienci indywidualni oraz biznesowi mogą zmienić bezpłatnie, o czym więcej napisano na stronie:

https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/prad-dla-firmy/.

 

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz